Nasze specjalizacje

 • Implantologia

  Ludzie z różnych powodów doświadczają ubytków zębowych - nie zawsze wina leży jednoznacznie po ich stronie. Bez względu jednak na przyczynę, każdy tego typu ubytek powinien być bezwzględnie skonsultowany z lekarzem stomatologiem, celem wypracowania najlepszego sposobu jego uzupełnienia. Zaniechanie w tym obszarze, poza względami czysto estetycznymi, może doprowadzić do szeregu komplikacji zdrowotnych – począwszy od zaburzeń trawienia, poprzez problemy z wymową, na zmianach w stawie skroniowo-żuchwowym kończąc.

  Zdecydowanie najlepszym i najtrwalszym sposobem wypełniania ubytków zębowych jest zastosowanie implantów, które posiadają estetykę i funkcjonalność najbardziej zbliżoną do zębów naturalnych. Są trwałe, mocne i doskonale imitują korony zębów stałych.

  Dowiedz się więcej
 • Chirurgia stomatologiczna

  Wielu pacjentów utożsamia chirurgię stomatologiczną z usuwaniem zębów. Owszem, ekstrakcja jest jednym z najpopularniejszych zabiegów w tej dziedzinie, jednak chirurg stomatolog pomocny jest również w szeregu innych trudnych przypadków, takich jak resekcja wierzchołka korzenia, hemisekcja, plastyka jamy ustnej, usuwanie torbieli czy chirurgiczne leczenie tkanek miękkich. Bardzo często wykonywane są również zabiegi stabilizacji zębów i kości – zwłaszcza w przypadku urazów sportowych czy pobić. Nasi lekarze to uznani fachowcy w swojej specjalizacji, dlatego jeśli szukasz doświadczonego chirurga stomatologa – zapraszamy do nas.

  Dowiedz się więcej
 • Ortodoncja, aparaty ortodontyczne

  W ogólnej definicji ortodoncja zajmuje się leczeniem wad zgryzu. Należy przy tym wiedzieć, że dbanie o prawidłowy układ zębowy należy rozpocząć możliwie jak najwcześniej, ale dzięki stosowanym przez nas nowym technologiom jesteśmy w stanie korygować wady zgryzu bez względu na wiek pacjenta. Często robimy to także u osób starszych, jako przygotowanie do efektywnego i estetycznego leczenia protetycznego. Ortodonci korygują pozycję zębów, ich kształt, wielkość oraz wyrównują przestrzenie związane z ubytkami. Zajmują się również leczeniem zaburzeń na poziomie szkieletowym. Wiele czynności, wpływających na prawidłowe funkcjonowanie jamy ustnej, można przeprowadzać samemu – już od najmłodszych lat. Jednak jeśli potrzebna jest już fachowa porada ortodonty na warszawskiej Sadybie, to nasze centrum jest odpowiednim do tego miejscem.

  Dowiedz się więcej
 • Protetyka

  Protetyka poczyniła w ostatnich latach kolosalne postępy i dziś oferuje szereg rodzajów uzupełnień zębów, które dopasowane są do indywidualnych potrzeb i zasobności portfela poszczególnych pacjentów. Ma to niebagatelny wpływ na komfort życia wielu z nich, gdyż brak uzębienia wpływa nie tylko na estetykę jamy ustnej, ale także utrudnia spożywanie pokarmów, a nawet odpowiednie wysławianie się. Lekarz protetyk po konsultacji z pacjentem może zaproponować założenie protez ruchomych, trwałych koron lub mostów protetycznych, mostów adhezyjnych, wkładów koronowo-korzeniowych z włókna szklanego, a nawet bardzo estetycznych uzupełnień ceramicznych. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z usług naszego lekarza protetyka w gabinecie na warszawskiej Sadybie, który dobierze rozwiązanie dopasowane do Państwa potrzeb.

  Dowiedz się więcej
 • Stomatologia dziecięca

  Każda wizyta u stomatologa jest dla dziecka dużym stresem. Lekarz w białym kitlu kojarzy mu się ze strzykawką lub borowaniem, dlatego tak ważne jest odpowiednie podejście do małego pacjenta. Dobry stomatolog poświęca dziecku odpowiednio dużo troski, potrafi oswoić je z gabinetem, odwrócić jego uwagę od negatywnych aspektów leczenia i zachęcić do kolejnej wizyty. W efekcie zęby zostają wyleczone, a czas spędzony w klinice jest dla młodego człowieka całkiem miłym przeżyciem.

  Jednakże wizyty u stomatologa dziecięcego nie powinny ograniczać się do reagowania na pierwsze problemy z jamą ustną – rodzice powinni być w kontakcie z lekarzem już od pierwszego roku życia malucha. To wtedy rozpoczyna się kontrolę uzębienia i rozwoju twarzy, a przy okazji stomatolog przekazuje szereg rad związanych z higieną i pielęgnacją zębów mlecznych, a także odpowiednią dietą.

  Dowiedz się więcej
 • Stomatologia estetyczna

  Najprostsza definicja stomatologii estetycznej mówi, że to dziedzina stomatologii zajmująca się odtworzeniem zniszczonej tkanki zgodnie z pierwowzorem. Jednak za tym prostym zdaniem kryje się szereg skomplikowanych czynności, zmierzających do tego, by przywrócić ludziom pełną funkcjonalność i wygląd jamy ustnej, rzutujących na ich zdrowie i pewność siebie. Dziś, dzięki nowoczesnym technologiom i wciąż pogłębiającej się wiedzy medycznej, lekarze są w stanie sprawić, że nasze zęby i cała jama ustna będą nie tylko zdrowe, ale i piękne. Równe, naturalne i białe zęby, to marzenie wielu osób – przy obecnym stanie wiedzy stomatologia estetyczna, w połączeniu z innymi dziedzinami nauk, jest w stanie osiągać bardzo duże sukcesy na tym polu.

  Dowiedz się więcej
 • Endodoncja

  Endodoncja to dział stomatologii, który zajmuje się chorobami miazgi zęba. Powszechnie kojarzona jest z leczeniem kanałowym, które bardzo często jest wymagane przy dolegliwościach bólowych zęba, kiedy to martwa lub zainfekowana miazga jest usuwana, a poszerzony i zdezynfekowany kanał wypełniany jest specjalnym materiałem. Konieczność zastosowania takiego zabiegu może być wynikiem długotrwałego zaniedbania choroby próchniczej, ale przeprowadzane jest też w takich przypadkach jak: martwica miazgi, złamanie lub zwichnięcie zęba lub przy wskazaniach protetycznych. Postęp w dziedzinie endodoncji pozwala dziś uratować wiele zębów, które jeszcze parę lat temu byłyby skazane na usunięcie, dlatego nie warto bać się stomatologa - lepiej zapewnić sobie jak najlepszą opiekę – bez względu na aktualny stan uzębienia.

  Dowiedz się więcej
 • Stomatologia zachowawcza

  Systematyczna kontrola uzębienia i działania zakresu stomatologii zachowawczej, są w stanie zagwarantować zdrowy i piękny uśmiech. Ważne jest, by poza odpowiednią higieną jamy ustnej, regularnie odwiedzać swojego lekarza stomatologa. Dzięki temu odpowiednio wcześnie zostaną wykryte wszelkie objawy początkowej choroby próchniczej, a co za tym idzie w sposób zupełnie bezbolesny zostaną zażegnane wszystkie niebezpieczeństwa z nią związane. A trzeba wiedzieć, że nieleczona próchnica może prowadzić nie tylko do brzydkiego zapachu ust, chorób dziąseł, leczenia kanałowego lub usunięcia zęba (kiedy bakterie przedostaną się do miazgi), ale nawet do rozwinięcia się chorób ogólnoustrojowych (na przykład serca, nerek czy stawów).

  Dowiedz się więcej
 • Profilaktyka

  Najlepszą ochroną przed chorobą jest zapobieganie jej pierwszym objawom. W przypadku zębów niebagatelne znaczenia ma odpowiednia dieta i higiena jamy ustnej, ale nawet najbardziej sumiennie wykonywane zaleconych przez stomatologa czynności nie gwarantuje pełnego efektu. Celem uzupełnienia działań profilaktycznych należy udać się do gabinetu i poddać okresowym zabiegom higienizacyjnym, do których możemy zaliczyć usunięcie kamienia nazębnego, lakowanie zębów oraz fluoryzację. Lekarz stomatolog za każdym razem powinien nas również wyposażyć w wiedzę na temat odpowiedniej pielęgnacji jamy ustnej – zwłaszcza, jeśli jesteśmy na etapie leczenia zębów lub w jakiś inny sposób zachowanie codziennej higieny jest utrudnione (na przykład przy używaniu aparatu ortodontycznego).

  Dowiedz się więcej
 • Rentgenodiagnostyka

  Badania aparatami rentgenowskimi przeszły w ostatnich latach dużą przemianę. Dziś pacjent poddany jest minimalnej dawce promieniowania, a jednocześnie lekarz w ciągu kilku sekund otrzymuje cyfrowy, bardzo wysokiej jakości obraz uzębienia. Jego zakres uzależniony jest od rodzaju badania i może obejmować zarówno pojedynczy ząb, jak i całą jamę ustną. Dzięki niemu możliwa jest jeszcze skuteczniejsza walka z próchnicą czy chorobami miazgi. Zdjęcia rentgenowskie wykorzystywane są również w implantologii. Wszystko po to, by z możliwie jak największą precyzją zaplanować leczenie stomatologiczne, nie narażając pacjenta na żadne negatywne konsekwencje.

  Dowiedz się więcej
 • Znieczulenie

  Czasy, gdy wizyta u stomatologa kojarzyła się przede wszystkim z trudnym do wytrzymania bólem, już dawno odeszły w zapomnienie. Dziś bardzo dużą wagę przywiązuje się do komfortu pacjenta, dlatego lekarze stomatolodzy dysponują kilkoma rodzajami znieczuleń, które w zależności od schorzenia mogą swobodnie stosować wobec swoich pacjentów. Nie inaczej jest w Rodentis – nasi specjaliści chętnie korzystają ze znieczulenia powierzchniowego (najmniej inwazyjne, aplikowane zwykle w postaci żelu czy sprayu),nasiękowegio (wstrzykiwanego w okolicy zęba, który podlega leczeniu lub ekstrakcji) lub przewodowego (najsilniejszego, ale też najmniej przyjemnego, polegającego na wstrzyknięciu znieczulenia bezpośrednio w nerw zębodołowy).

 • Sedacja

  Rozwój farmakologii spowodował, że mamy dziś do dyspozycji bardzo wiele rozwiązań, prowadzących do tego, by pacjent odczuwał jak najmniej nieprzyjemnych doznań w gabinecie. Czasem sam widok narzędzi stomatologicznych powoduje lęk u osoby, która ma być poddana zabiegowi. Jednym z niezawodnych sposobów zmniejszania poziomu strachu przed trudnymi zabiegami jest sedacja. Sedacja to stan, w którym pacjent ma ograniczony poziom świadomości. W wyniku działań środków farmakologicznych następuje obniżenie orientacji i koncentracji, pacjent jest świadomy, a jednocześnie nie odczuwa lęku. Jest ona szczególnie polecana osobom, u których sam strach przed zabiegiem może wywołać komplikacje (np. w postaci nadciśnienia). Jest zwykle łączona ze środkiem znieczulającym.