Profilaktyka

Profilaktyka

Profilaktyka jest działaniem mającym na celu wczesne wykrywanie i leczenie chorób oraz utrwalenie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia.

Głównym celem profilaktyki stomatologicznej jest właśnie zapobieganie powstawania chorób zębów i przyzębia. Zabiegi z zakresu higieny jamy ustnej przyczyniają się do wzmocnienia uzębienia, ale też poprawiają wygląd naszych zębów. Proponujemy i zachęcamy Państwa do skorzystania z takich zabiegów.

W Centrum Stomatologicznym RODENTIS możemy skorzystać z następujących zabiegów:

  • Profesjonalne usuwanie kamienia nazębnego (skaling ultradźwiękowy)
  • Usuwanie osadów i przebarwień (piaskowanie zębów)
  • Fluoryzacja
  • Wypełnienia bruzd i zagłębień w zdrowych zębach w celu zabezpieczenia przed próchnicą (lakowanie)
  • Instruktaż higieny jamy ustnej (dobór odpowiedniej szczoteczki, pasty, nici dentystycznej i płynu do płukania jamy ustnej)
  • Nawet najlepsze leczenie nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, jeśli pacjent sam nie podejmie działań mających na celu poprawę własnego zdrowia.

Pamiętajmy, że profesjonalne zabiegi wykonywane w gabinecie takie jak skaling, piaskowanie, fluoryzacja czy lakowanie świeżo wyrzniętych zębów to tylko niewielka część profilaktyki.

Proponujemy Państwu indywidualny dobór metod profilaktycznych stosowanych w domu. Pomożemy dobrać odpowiednią szczoteczkę, rodzaj pasty do zębów oraz dodatkowe akcesoria gwarantujące właściwą higienę jamy ustnej. Nie zapominajmy również o odpowiedniej diecie, różnej w zależności od wieku, ale zawsze zgodnej z piramidami żywienia.