Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna jeszcze kilka lat temu uważana za ekstrawagancję, dzisiaj jest najszybciej rozwijającym się działem stomatologii. Pragniemy być nie tylko zdrowi ale również piękni. Biały uśmiech nie jest już domeną jedynie hollywoodzkich gwiazd. Teraz każdy może poprawić zarówno kształt, ustawienie czy odcień zębów. Perfekcyjny uśmiech daje nam siłę i pewność siebie w kontaktach zarówno z bliskimi jak i ze współpracownikami.

W ofercie Centrum Stomatologicznego RODENTIS znajdą Państwo zarówno proste, jednoseansowe sposoby poprawy wyglądu jak również wysokospecjalistyczne, poprzedzone planem leczenia zabiegi zmieniające radykalnie wygląd naszego uśmiechu. Ale pamiętajmy – perfekcyjny uśmiech to nie tylko ładny wygląd, to również gwarancja zdrowych zębów dzięki wytworzeniu prawidłowych zależności pomiędzy zębami. A to z kolei pozwala na zapobieganie próchnicy oraz poważnym chorobom przyzębia, paradontozie.

Wśród szybkich i małoinwazyjnych sposobów poprawy wyglądu zębów na szczególną uwagę zasługują: czyszczenie zębów, wybielanie oraz delikatne konturowanie powierzchni szkliwa.

Czyszczenie zębów

Oferujemy perfekcyjne usuwanie wszystkich złogów nazębnych za pomocą profesjonalnego Air Flow S2 szwajcarskiej firmy EMS. Urządzenie to pozwala na dokładne oczyszczenie zębów ze złogów kamienia jak również z przebarwień powstałych na skutek odkładania się na powierzchni zębów barwników pokarmowych z kawy, herbaty czy dymu nikotynowego. Sprzęt najwyższej klasy pozwala na dostosowanie siły pracy zarówno ultradźwiękowej końcówki jak również strumienia piaskarki dzięki czemu osoby ze słabymi, krwawiącymi dziąsłami nie muszą obawiać się zabiegu. Dzięki dokładnemu wypolerowaniu powierzchni czyszczonych zębów oraz pokryciu ich preparatami fluoru, Państwa zęby będą nie tylko piękne, ale także wzmocnione i zabezpieczone. Powtarzanie zabiegu co 6 miesięcy gwarantuje zdrowe dziąsła i czyste zęby.

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów to usługa oferowana przez naszą Klinikę na najwyższym światowym poziomie dzięki zastosowaniu nowoczesnej amerykańskiej technologii BEYOND. Zabieg wybielania zębów akceleratorem Beyond Polus™ polega na nałożeniu na powierzchnię zębów specjalnego żelu wybielającego, a następnie aktywowaniu go przez światło akceleratora. Żel wybielający zawiera w swoim składzie nadtlenek wodoru oraz specjalne składniki, których zadaniem jest wzmocnienie efektu wybielania oraz zmniejszenie wrażliwości. Żel wybielający pod wpływem światła z akceleratora Beyond Polus™ zwiększa szybkość przechodzenia żelu wybielającego przez szkliwo do zębiny. Światło emitowane przez akcelerator znacznie przyspiesza proces wybielania zębów poprzez zwiększenie częstotliwości, przy której związki nadtlenku wodoru rozbijają się. To powoduje błyskawiczny efekt utleniania w środku struktury zęba, przez co widoczne przebarwienia są rozbijane na mniejsze i utleniane. Efektem wybielania są białe, lśniące zęby pacjenta. Cały zabieg trwa ok. 45 minut, jednak czas jego trwania może się różnić w zależności od pacjenta. Technologia systemu BEYOND™ używana jest obecnie w ponad 100 krajach na całym świecie, a setki osób dziennie poddawanych jest tym zabiegom. Wybielanie zębów metodą BEYOND™ jest całkowicie bezpieczne, co potwierdza brak powikłań. Zabieg można bezpiecznie powtarzać co 2 lata.

Poza jednoseansowym wybielaniem z użyciem akceleratora Beyond Polus™ Klinika Stomatologiczna RODENTIS oferuje również tradycyjne wybielanie nakładkowe. Polecamy tą metodę pacjentom z nadwrażliwymi zębami lub tym, którzy chcą mieć pełną kontrolę nad intensywnością procesu wybielania. Zabieg polega na wykonaniu w gabinecie stomatologicznym wycisków odwzorowujących łuki zębowe pacjenta, na podstawie których technik wykonuje w pracowni indywidualne, wielorazowego użytku, tzw. silikonowe szyny do wybielania zębów. Na kolejnej wizycie, pacjent otrzymuje wspomniane wcześniej szyny wraz z pierwszą porcją żelu wybielającego, który samodzielnie aplikuje się do wnętrza szyn i zakłada na zęby w czasie snu. Na następnej wizycie pacjent razem z lekarzem ocenia efekty działania żelu i otrzymuje kolejną porcję preparatu wybielającego. Takie zabiegi powtarza się kilkakrotnie. Stężenie oraz maksymalną ilość zabiegów wybielania indywidualnie określa lekarz. Wybielanie nakładkowe można stosować jako samodzielną metodę wybielania lub jako metodę czasowego dobielania wcześniej wybielonych zębów akceleratorem Beyond Polus™.

Poza wybielaniem proponujemy Państwu szeroki wachlarz produktów oferowanych przez firmę BEYOND, takich jak np. pasty do zębów, czy płyny do płukania jamy ustnej, które pomagają nam utrzymać efekt po wybielaniu.

Korekta kształtu

Korygowanie i konturowanie kształtu zębów – konturing lub stripping – to sprawdzona metoda na poprawę estetyki u osób z ukruszonym, pękniętym lub nierównym szkliwem. Zmniejszenie długości zębów lub ich delikatne wydłużenie poprzez zastosowanie materiału dentystycznego w kolorze zębów może w znaczący sposób i w krótkim czasie poprawić estetykę Twojego uśmiechu.

Jeżeli chcecie Państwo aby Wasze zęby wyglądały na bardziej równe, mniej „ściśnięte” lub miały gładką powierzchnię, prosimy o kontakt w celu umówienia się na konsultację z lekarzem.
Często poprzez niewielką korektę kształtu zęba przez dobrego specjalistę, można uzyskać spektakularny efekt, widoczny od razu po zabiegu.
Zabieg jest bezpieczny, nie osłabia zębów, ponieważ jest wykonywany jedynie w obrębie najtwardszej z tkanek ludzkiego organizmu, czyli w szkliwie. Po zakończonym zabiegu zęby są wygładzane, polerowane i zabezpieczane preparatami fluoru. Zabieg jest bezbolesny i może być wykonany podczas jednej wizyty.

Biżuteria nazębna

W naszej klinice możemy Państwu upiększyć zęby specjalną biżuterią. Są to nietoksyczne, bezpieczne, przymocowane do zęba szlachetne kryształy lub ozdoby wykonane z metali szlachetnych. Nie są to elementy stałe i mogą zostać w każdej chwili zamocowane lub usunięte przez lekarza. Ozdobę taką może nosić każda osoba ze stałymi zębami. Zabieg jest bezbolesny.

Poza małoinwazyjnymi metodami poprawy wyglądu, proponujemy również metody bardziej inwazyjne, niekiedy jednak, w przypadkach znacznie zaburzonej estetyki – niezbędne. Wśród inwazyjnych metod poprawy wyglądu na szczególną uwagę zasługują estetyczne uzupełnienia ceramiczne.

Korony porcelanowe na cyrkonie

Przebarwiony ząb już nie musi być problemem. W Centrum Stomatologicznym RODENTIS przebarwioną koronę zęba możemy zastąpić koroną ceramiczną. Nowa korona jest pokryta warstwą porcelany, której kolor, odcień a nawet indywidualny wzór możemy ustalić uwzględniając Państwa indywidualne potrzeby. Wnętrze korony to twarda i wytrzymała warstwa tlenku cyrkonu. Biała cyrkonowa „czapeczka”, na którą nakłada się w specjalnym procesie porcelanę, jest całkowicie przepuszczalna dla promieni światła, przez co gwarantuje niezwykłe efekty estetyczne. Komputerowa technika jej wytwarzania gwarantuje idealne przyleganie do powierzchni szlifowanego filaru zęba. Dzięki temu, nawet po wielu latach użytkowania, kiedy dojdzie do fizjologicznego obniżenia przyzębia, możemy zapomnieć o szarym metalowym przebarwieniu przy szyjce zęba.

Estetyczne klamry lub całe uzupełnienia acetalowe

W sytuacji kiedy konieczne jest wykonanie uzupełnienia w postaci protezy można ją wykonać zastępując nieestetyczne metalowe klamry akrylowymi pelotami lub indywidualnie dobranymi do koloru Państwa zęba klamrami acetalowymi.

Często w cały proces poprawy wyglądu zaangażowani są specjaliści wielu dziedzin. Stomatolog ogólny eliminuje próchnicę oraz ustala docelowy kolor zębów. Ortodonta planuje prawidłowe ustawienie zębów a chirurg wraz z protetykiem uzupełniają istniejące braki. Dopiero wtedy pacjent może w pełni cieszyć się hollywoodzkim uśmiechem. Dzięki wszechstronnej wiedzy i wykształceniu naszych lekarzy możemy kompleksowo zająć się każdym, nawet najtrudniejszym i najbardziej wymagającym pacjentem.