Rentgenodiagnostyka

Rentgenodiagnostyka

Badanie radiologiczne jest najważniejszym badaniem dodatkowym w diagnostyce stomatologicznej. Znajduje zastosowanie we wszystkich działach stomatologii, począwszy od wykrywania próchnicy do implantologii.

Zdjęcia punktowe oraz pantomograficzne dzięki uwidocznieniu całego uzębienia i kości szczęk są bardzo pomocne w fazie planowania leczenia. W prosty i wygodny dla Państwa sposób, dzięki nowoczesnemu sprzętowi, nasi specjaliści są w stanie dokładnie określić problemy, postawić odpowiednią diagnozę oraz zaplanować odpowiednie leczenie.

W celu zapewnienia najwyższej jakości zdjęć rentgenowskich oraz najmniejszej dawki towarzyszącego zdjęciom promieniowania, Centrum Stomatologiczne RODENTIS pracuje na najnowocześniejszej aparaturze cyfrowej do zdjęć RTG firmy Kodak (http://www.carestreamdental.com/) oraz Stern Weber

Opracowany i opatentowany przez firmę Kodak system radiowizjografii cyfrowej jest najwyższej jakości sensorem rejestrującym promieniowanie, pozwalającym na prezentację oraz archiwizację zdjęć wykonanych wewnątrz ustnym aparatem rentgenowskim. Dzięki systemom radiowizjografii cyfrowej Kodak, nie jest konieczna żadna obróbka zdjęć. W ciągu kilku sekund lekarz otrzymuje obraz o bardzo wysokiej jakości na monitorze komputera, znacznie wyższej niż przy zastosowaniu tradycyjnego radiogramu.

Badania dodatkowe pomagają określić trafną diagnozę. Zdjęcie rentgenowskie to najpowszechniej wykonywane badanie dodatkowe, które pozwala wniknąć w głąb struktury zęba.