Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna

Dla większości Pacjentów chirurgia stomatologiczna to przede wszystkim ekstrakcje (usuwanie) zębów, których nie sposób już wyleczyć. Ale chirurgia to również pomoc w przypadkach utrudnionego wyrzynania zębów (najczęściej ósemek), nacięcia ropni oraz pomoc w każdym przypadku kiedy stomatologia oraz endodoncja nie znajdują już żadnych rozwiązań.
W Centrum Stomatologicznym RODENTIS zabiegi chirurgiczne przeprowadzają lekarze ze specjalnością chirurga szczękowego oraz chirurga stomatologicznego.

Przeprowadzamy zabiegi usuwania zębów „mądrości” zarówno tych widocznych w jamie ustnej, jak również tych o których istnieniu dowiadujemy się najczęściej przypadkowo po analizie zdjęcia RTG. Zęby ósme wyrzynając się, często doprowadzają do stłoczeń zębów w odcinku przednim (tzw. stłoczeń trzeciorzędowych). Niestety po usunięciu niechcianych ósemek powstałe stłoczenia pozostają – zęby są już ukształtowane, dlatego też szczególnie w przypadku osób o wąskich łukach zębowych oraz osób po leczeniu ortodontycznym, wskazane jest usunięcie zębów ósmych zanim zaczną się jeszcze wyrzynać.

W przypadku pozostawionych korzeni zębów należy je usunąć zanim zaczną boleć, tym bardziej że będąc w jamie ustnej, stanowią zagrożenie dla całego organizmu. Nie leczony, otwarty korzeń to siedlisko mikroorganizmów, przede wszystkim bakterii, które mogą rozprzestrzeniać się po całym organizmie prowadząc do zainicjonowania lub uaktywnienia poważnych chorób serca, stawów, nerek oraz narządu wzroku.

W Centrum Stomatologicznym RODENTIS szereg zabiegów chirurgicznych, w tym między innymi przeprowadzamy:

  • przeszczepy kości autogennej
  • dystrakcja wyrostka zębodołowego
  • podniesienie dna zatoki szczękowej
  • transpozycja nerwu zębodołowego dolnego
  • egzereza gałązek końcowych n. trójdzielnego
  • przeszczepy dziąsła i tkanki łącznej
  • chirurgiczne wspomaganie leczenia ortodontycznego /odsłonięcia zatrzymanych w kości zębów, dekortykacja kości, osteotomie wspomagające leczenie ortodontyczne, założenie implantów ortodontycznych/.