Nasze specjalizacje

  • Implantologia

    Ludzie z różnych powodów doświadczają ubytków zębowych - nie zawsze wina leży jednoznacznie po ich stronie. Bez względu jednak na przyczynę, każdy tego typu ubytek powinien być bezwzględnie skonsultowany z lekarzem stomatologiem, celem wypracowania najlepszego sposobu jego uzupełnienia. Zaniechanie w tym obszarze, poza względami czysto estetycznymi, może doprowadzić do szeregu komplikacji zdrowotnych – począwszy od zaburzeń trawienia, poprzez problemy z wymową, na zmianach w stawie skroniowo-żuchwowym kończąc.

    Zdecydowanie najlepszym i najtrwalszym sposobem wypełniania ubytków zębowych jest zastosowanie implantów, które posiadają estetykę i funkcjonalność najbardziej zbliżoną do zębów naturalnych. Są trwałe, mocne i doskonale imitują korony zębów stałych.

    Dowiedz się więcej
  • Chirurgia stomatologiczna

    Wielu pacjentów utożsamia chirurgię stomatologiczną z usuwaniem zębów. Owszem, ekstrakcja jest jednym z najpopularniejszych zabiegów w tej dziedzinie, jednak chirurg stomatolog pomocny jest również w szeregu innych trudnych przypadków, takich jak resekcja wierzchołka korzenia, hemisekcja, plastyka jamy ustnej, usuwanie torbieli czy chirurgiczne leczenie tkanek miękkich. Bardzo często wykonywane są również zabiegi stabilizacji zębów i kości – zwłaszcza w przypadku urazów sportowych czy pobić. Nasi lekarze to uznani fachowcy w swojej specjalizacji, dlatego jeśli szukasz doświadczonego chirurga stomatologa – zapraszamy do nas.

    Dowiedz się więcej
  • Ortodoncja, aparaty ortodontyczne

    W ogólnej definicji ortodoncja zajmuje się leczeniem wad zgryzu. Należy przy tym wiedzieć, że dbanie o prawidłowy układ zębowy należy rozpocząć możliwie jak najwcześniej, ale dzięki stosowanym przez nas nowym technologiom jesteśmy w stanie korygować wady zgryzu bez względu na wiek pacjenta. Często robimy to także u osób starszych, jako przygotowanie do efektywnego i estetycznego leczenia protetycznego. Ortodonci korygują pozycję zębów, ich kształt, wielkość oraz wyrównują przestrzenie związane z ubytkami. Zajmują się również leczeniem zaburzeń na poziomie szkieletowym. Wiele czynności, wpływających na prawidłowe funkcjonowanie jamy ustnej, można przeprowadzać samemu – już od najmłodszych lat. Jednak jeśli potrzebna jest już fachowa porada ortodonty na warszawskiej Sadybie, to nasze centrum jest odpowiednim do tego miejscem.

    Dowiedz się więcej
  • Protetyka

    Protetyka poczyniła w ostatnich latach kolosalne postępy i dziś oferuje szereg rodzajów uzupełnień zębów, które dopasowane są do indywidualnych potrzeb i zasobności portfela poszczególnych pacjentów. Ma to niebagatelny wpływ na komfort życia wielu z nich, gdyż brak uzębienia wpływa nie tylko na estetykę jamy ustnej, ale także utrudnia spożywanie pokarmów, a nawet odpowiednie wysławianie się. Lekarz protetyk po konsultacji z pacjentem może zaproponować założenie protez ruchomych, trwałych koron lub mostów protetycznych, mostów adhezyjnych, wkładów koronowo-korzeniowych z włókna szklanego, a nawet bardzo estetycznych uzupełnień ceramicznych. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z usług naszego lekarza protetyka w gabinecie na warszawskiej Sadybie, który dobierze rozwiązanie dopasowane do Państwa potrzeb.

    Dowiedz się więcej
  • Stomatologia dziecięca

    Każda wizyta u stomatologa jest dla dziecka dużym stresem. Lekarz w białym kitlu kojarzy mu się ze strzykawką lub borowaniem, dlatego tak ważne jest odpowiednie podejście do małego pacjenta. Dobry stomatolog poświęca dziecku odpowiednio dużo troski, potrafi oswoić je z gabinetem, odwrócić jego uwagę od negatywnych aspektów leczenia i zachęcić do kolejnej wizyty. W efekcie zęby zostają wyleczone, a czas spędzony w klinice jest dla młodego człowieka całkiem miłym przeżyciem.

    Jednakże wizyty u stomatologa dziecięcego nie powinny ograniczać się do reagowania na pierwsze problemy z jamą ustną – rodzice powinni być w kontakcie z lekarzem już od pierwszego roku życia malucha. To wtedy rozpoczyna się kontrolę uzębienia i rozwoju twarzy, a przy okazji stomatolog przekazuje szereg rad związanych z higieną i pielęgnacją zębów mlecznych, a także odpowiednią dietą.

    Dowiedz się więcej
  • Stomatologia estetyczna

    Najprostsza definicja stomatologii estetycznej mówi, że to dziedzina stomatologii zajmująca się odtworzeniem zniszczonej tkanki zgodnie z pierwowzorem. Jednak za tym prostym zdaniem kryje się szereg skomplikowanych czynności, zmierzających do tego, by przywrócić ludziom pełną funkcjonalność i wygląd jamy ustnej, rzutujących na ich zdrowie i pewność siebie. Dziś, dzięki nowoczesnym technologiom i wciąż pogłębiającej się wiedzy medycznej, lekarze są w stanie sprawić, że nasze zęby i cała jama ustna będą nie tylko zdrowe, ale i piękne. Równe, naturalne i białe zęby, to marzenie wielu osób – przy obecnym stanie wiedzy stomatologia estetyczna, w połączeniu z innymi dziedzinami nauk, jest w stanie osiągać bardzo duże sukcesy na tym polu.

    Dowiedz się więcej
  • Endodoncja

    Endodoncja to dział stomatologii, który zajmuje się chorobami miazgi zęba. Powszechnie kojarzona jest z leczeniem kanałowym, które bardzo często jest wymagane przy dolegliwościach bólowych zęba, kiedy to martwa lub zainfekowana miazga jest usuwana, a poszerzony i zdezynfekowany kanał wypełniany jest specjalnym materiałem. Konieczność zastosowania takiego zabiegu może być wynikiem długotrwałego zaniedbania choroby próchniczej, ale przeprowadzane jest też w takich przypadkach jak: martwica miazgi, złamanie lub zwichnięcie zęba lub przy wskazaniach protetycznych. Postęp w dziedzinie endodoncji pozwala dziś uratować wiele zębów, które jeszcze parę lat temu byłyby skazane na usunięcie, dlatego nie warto bać się stomatologa - lepiej zapewnić sobie jak najlepszą opiekę – bez względu na aktualny stan uzębienia.

    Dowiedz się więcej
  • Stomatologia zachowawcza

    Piękny uśmiech i zdrowie idą w parze, dlatego zachęcamy do systematycznych kontroli stanu zębów, dziąseł i przyzębia. Zmiany chorobowe nieleczone mogą prowadzić do wielu przykrych konsekwencji.


    Nieestetyczne przebarwienia, widoczne ubytki, a niekiedy dotkliwy ból, to tylko niektóre z problemów, z jakimi pacjenci zgłaszają się do lekarza stomatologa.

    Dowiedz się więcej
  • Profilaktyka

    Najlepszą ochroną przed chorobą jest zapobieganie jej pierwszym objawom. W przypadku zębów niebagatelne znaczenia ma odpowiednia dieta i higiena jamy ustnej, ale nawet najbardziej sumiennie wykonywane zaleconych przez stomatologa czynności nie gwarantuje pełnego efektu. Celem uzupełnienia działań profilaktycznych należy udać się do gabinetu i poddać okresowym zabiegom higienizacyjnym, do których możemy zaliczyć usunięcie kamienia nazębnego, lakowanie zębów oraz fluoryzację. Lekarz stomatolog za każdym razem powinien nas również wyposażyć w wiedzę na temat odpowiedniej pielęgnacji jamy ustnej – zwłaszcza, jeśli jesteśmy na etapie leczenia zębów lub w jakiś inny sposób zachowanie codziennej higieny jest utrudnione (na przykład przy używaniu aparatu ortodontycznego).

    Dowiedz się więcej
  • Rentgenodiagnostyka

    Badania aparatami rentgenowskimi przeszły w ostatnich latach dużą przemianę. Dziś pacjent poddany jest minimalnej dawce promieniowania, a jednocześnie lekarz w ciągu kilku sekund otrzymuje cyfrowy, bardzo wysokiej jakości obraz uzębienia. Jego zakres uzależniony jest od rodzaju badania i może obejmować zarówno pojedynczy ząb, jak i całą jamę ustną. Dzięki niemu możliwa jest jeszcze skuteczniejsza walka z próchnicą czy chorobami miazgi. Zdjęcia rentgenowskie wykorzystywane są również w implantologii. Wszystko po to, by z możliwie jak największą precyzją zaplanować leczenie stomatologiczne, nie narażając pacjenta na żadne negatywne konsekwencje.

    Dowiedz się więcej
  • Znieczulenie

    Czasy, gdy wizyta u stomatologa kojarzyła się przede wszystkim z trudnym do wytrzymania bólem, już dawno odeszły w zapomnienie. Dziś bardzo dużą wagę przywiązuje się do komfortu pacjenta, dlatego lekarze stomatolodzy dysponują kilkoma rodzajami znieczuleń, które w zależności od schorzenia mogą swobodnie stosować wobec swoich pacjentów. Nie inaczej jest w Rodentis – nasi specjaliści chętnie korzystają ze znieczulenia powierzchniowego (najmniej inwazyjne, aplikowane zwykle w postaci żelu czy sprayu),nasiękowegio (wstrzykiwanego w okolicy zęba, który podlega leczeniu lub ekstrakcji) lub przewodowego (najsilniejszego, ale też najmniej przyjemnego, polegającego na wstrzyknięciu znieczulenia bezpośrednio w nerw zębodołowy).

  • Sedacja

    Rozwój farmakologii spowodował, że mamy dziś do dyspozycji bardzo wiele rozwiązań, prowadzących do tego, by pacjent odczuwał jak najmniej nieprzyjemnych doznań w gabinecie. Czasem sam widok narzędzi stomatologicznych powoduje lęk u osoby, która ma być poddana zabiegowi. Jednym z niezawodnych sposobów zmniejszania poziomu strachu przed trudnymi zabiegami jest sedacja. Sedacja to stan, w którym pacjent ma ograniczony poziom świadomości. W wyniku działań środków farmakologicznych następuje obniżenie orientacji i koncentracji, pacjent jest świadomy, a jednocześnie nie odczuwa lęku. Jest ona szczególnie polecana osobom, u których sam strach przed zabiegiem może wywołać komplikacje (np. w postaci nadciśnienia). Jest zwykle łączona ze środkiem znieczulającym.