Implantologia

Leczenie implantologiczne jest jednym z najnowocześniejszych rozwiązań stosowanych w stomatologii. Pozwala odbudować uzębienie pacjenta. Możemy przywrócić w ten sposób odpowiednią funkcję narządu żucia, co pozwala uniknąć niepotrzebnego szlifowania zdrowych zębów naturalnych. Konstrukcje oparte na implantach tworzą trwałą, estetyczną alternatywę dla mało komfortowych uzupełnień ruchomych. Są trwałe i niezawodne! 

Implanty stomatologiczne są jednym z najskuteczniejszych sposobów odbudowy zębów, jak również fundamentem do dalszej części, czyli odbudowy protetycznej. 

Jeżeli brakuje Ci jednego, kilku lub wszystkich zębów, lekarz może zaproponować różne możliwości terapii. Jedną z nich może być właśnie wszczepienie implantu. Pozwala on w sposób maksymalnie naśladujący naturę uzupełnić utracone z różnych przyczyn zęby. W naszej klinice stosujemy kilka rodzajów implantów, co pozwalana dokładne indywidualne dopasowanie się do wszelkich potrzeb i możliwości pacjenta. 
Stosujemy implanty najbardziej uznanych firm na świecie:

 • implanty niemieckiej firmy Bego-Semados,
 • implanty szwajcarskiej firmy SWISS IMLPANT SYSTEMS
 • najwyższej klasy szwajcarskie implanty Straumann.

W Centrum Stomatologicznym RODENTIS wszystkie zabiegi chirurgiczne przeprowadzają lekarze ze specjalnością chirurga szczękowego oraz chirurga stomatologicznego. 

Przebieg leczenia implantologicznego:
1) Część chirurgiczna – osadzenie implantu w kości,
2) Część protetyczna – wykonanie uzupełnień opartych na uzyskanym „sztucznym korzeniu” czyli implancie.

 

Czym jest implant?
Implant to "sztuczny korzeń" zęba, wszczepiany w naszą kość. Wykonany jest z tytanu najwyższej czystości, jest metalem biokompatybilnym, co oznacza, że organizm ludzki akceptuje ten materiał jak własną tkankę.

Jak wygląda zabieg?
Aby zabieg był bezpieczny i precyzyjny, niezbędne jest jego dokładne zaplanowanie. Pierwszym etapem leczenia jest zawsze konsultacja. Chirurg przeprowadza dokładny wywiad, konfrontując Państwa oczekiwania z istniejącymi możliwościami. Następnie wykonuje badanie wyrostka zębodołowego i części zębodołowej żuchwy oraz ocenia warunki zgryzowe. W trakcie konsultacji pacjent uzyskuje informacje o etapach leczenia implantologicznego, jego zaletach i kosztach. Na życzenie lekarz zaprezentuje przypadki kliniczne w tym zdjęcia i filmy lub modele zbliżone do istniejącej u Państwa sytuacji. W trakcie pierwszej wizyty zawsze wykonywana jest precyzyjna cyfrowa diagnostyka radiologiczna obrazująca stan kości Pacjenta. Implant stomatologiczny o indywidualnie dobranym rozmiarze jest wprowadzany przez chirurga w kość szczęki i/lub żuchwy - w obszarze brakujących zębów. Miejsce zabiegu jest odpowiednio zabezpieczane. Zabieg przeprowadzany jest w specjalnym znieczuleniu miejscowym, którego czas działania kilkakrotnie przewyższa czas zabiegu. Daje to pełen komfort Pacjentowi nawet długo po powrocie do domu. Następna wizyta następuję po ok. 10-14 dniach. Chirurg kontroluje wówczas poprzedni etap, czyli ocenia miejsce wszczepu i usuwa szwy. Implant integruje się w pełni z kością przez okres kilku miesięcy (od 3 do 6 miesięcy). Po tym czasie odsłania się wszczep formując kształt dziąsła i wykonuje się dobudowę protetyczną. 

W wybranych, kwalifikujących się do tego przypadkach stosujemy indywidualny protokół leczenia- wprowadzając implanty natychmiast po ekstrakcji zęba z obciążeniem koroną prowizoryczną. Każdemu pacjentowi jesteśmy w stanie zaproponować odbudowę tymczasową, zabezpieczając uśmiech i utrzymanie funkcji żucia w trakcie integracji implantów.

Jak wygląda odbudowa zęba?
Odbudowa protetyczna jest kolejnym etapem dopełniającym leczenie implantologiczne. W zależności od ilości brakujących zębów i rodzaju odbudowy planujemy przykładowe uzupełnienia:

Jak wygląda odbudowa zęba?

Odbudowa protetyczna jest kolejnym etapem dopełniającym leczenie implantologiczne. W zależności od ilości brakujących zębów i rodzaju odbudowy planujemy przykładowe uzupełnienia:

 • Odbudowa jednego zęba za pomocą pojedynczej korony
  W przypadku utraty pojedynczego zęba, implant stanowi doskonałą alternatywę do tradycyjnego wykonania korony. Unikamy w ten sposób szlifowania zdrowych zębów własnych. 
  Odbudowa jednego zęba za pomocą pojedynczej korony
 • Odbudowa kilku zębów za pomocą mostu
  W przypadku utraty kilku zębów, dzięki implantom, unikamy szlifowania sąsiednich zębów naturalnych.
  Odbudowa kilku zębów za pomocą mostu
 • Odbudowa bezzębia za pomocą protezy stałej(most)
  W przypadku braku wszystkich zębów własnych istnieje możliwość wykonania mostu pełnego w oparciu o kilka implantów.
  Odbudowa bezzębia za pomocą protezy stałej
 • Odbudowa bezzębia za pomocą protezy ruchomej(proteza całkowita)
  Bezzębne szczęki można zaopatrzyć w protezę całkowitą mocując ją pewnie na implantach. Można zastosować np. zatrzaski kulkowe czy wykonać tzw. belkę Doldera. Takie rozwiązanie pozwala idealnie utrzymywać protezę w jamie ustnej.

 

Po wyborze odpowiedniej opcji oraz pobraniu wycisków praca protetyczna przekazywana jest do laboratorium protetycznego gdzie technik wykona ostateczne uzupełnienie pracy. Po około 2 tyg. następuje oddanie gotowej pracy – wtedy to już można się cieszyć szerokim uśmiechem i przywróconą pewnością siebie!