Endodoncja

Sytuacja, w której pacjent zgłasza się do stomatologa z objawami bólowymi wymaga najczęściej podjęcia leczenia kanałowego. Stan zęba oceniamy każdorazowo w oparciu o aktualne wykonane bezpośrednio w gabinecie zdjęcie RTG. Nie podejmujemy pochopnych decyzji pamiętając że ząb z zachowaną żywą miazgą jest mocniejszy i bardziej odporny na próchnicę aniżeli ząb pozbawiony żywej miazgi. 

Ból zęba ma swoje źródło w jednym z dwóch miejsc. Pochodzi zezmienionej zapalnie miazgi lub tkanek otaczających korzeń zęba. W tym drugim przypadku ból pojawić się może nawet w zębie, który już wcześniej był leczony kanałowo. 

Leczenie w każdym z przypadków polega na usunięciu mas z kanałów korzeniowych, przejściu narzędziami przez cały korzeń, aż do jego wierzchołka a następnie wypełnieniu kanału materiałem niedrażniącym tkanki otaczające korzeń zęba. 

Dzięki zastosowaniu podczas leczenia nowoczesnej aparatury służącej do pomiaru długości kanału, oraz specjalnegomikrosilnika endodontycznego, który pozwala na usunięcie większej ilości zainfekowanych tkanek, pacjent może spodziewać się trwałego efektu terapeutycznego a zabieg prowadzony w znieczuleniu jest całkowicie bezbolesny. 

W Centrum Stomatologicznym RODENTIS używamy najwyższej jakości cyfrowych aparatów rentgenowskich (stacjonarnego i mobilnego). Pozwala to na wykonywanie bardzo precyzyjnych zdjęć tomograficznych oraz dokładne śledzenie procesu leczenia w trakcie, a także efektu końcowego. 

 

Nasze sukcesy:

 

Przed leczeniem:
Po leczeniu:
Leczenie kanałowe zęba 24 z usunięciem z kanału złamanego narzędzia
stomatolog Warszawa Sadybaprotetyk Warszawa Sadyba
Leczenie kanałowe zęba wielokorzeniowego 26
ortodonta Warszawa Sadybaimplanty Warszawa Sadyba
Leczenie nieprawidłowo wypełnionego kanału zęba 12
implanty Warszawa Sadyba implanty Warszawa Sadyba